Porządek Mszy św.:

W lipcu i sierpniu
Msze św. o godz. 8.30 i 12.45
Sakrament pokuty:
w każdy pierwszy piątek miesiąca
na bieżąco przed każdą mszą

16.06.2019 r.

• Dzisiaj XI Niedziela Zwykła, uroczystość Najświętszej Trójcy, Msze św. o godz. 9.00, 10.30 dla dzieci i młodzieży i ich rodziców na zakończenie kolejnego roku przygotowań do przyjęcia sakramentów, kolejna Msza św. o godz. 12.00. Dzieci i młodzież otrzymują ziarno jako pamiątkę uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
  • W tygodniu: w poniedziałek wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00, zakończenie roku szkolnego i katechetycznego; w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze św. o godz. 9.00, po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy – dzieci komunijne i rocznicowe uczestniczą w swoich strojach, dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, druga Msza św. po procesji o godz. 11.15; w piątek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, Msza św. o godz. 18.00; w sobotę Msza św. o godz. 18.00; w przyszłą Niedzielę Msze św. o godz. 9.00 i 12.00.
  • Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30 – po Bożym Ciele nabożeństwo z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, w Niedziele nabożeństwoo godz. 8.30.
  • Kancelaria parafialna czynna w środę po wieczornej Mszy św., w sprawach pilnych i losowych, proszę dzwonić na telefon 512 244 518.
  • Dziękuję za składane systematycznie ofiary od każdego domu na cele remontowe kościoła –10 zł. miesięcznie, budowę Domu Parafialnego – 20 zł. miesięcznie i sprzątanie kościoła – 5 zł. miesięcznie.
  • Do nabycia prasa katolicka.
  • Drodzy Parafianie i Goście! Życzę Wam błogosławionego tygodnia, pozdrawiam Jubilatów, Solenizantów i ogarniam pamięcią modlitewną.

Zapowiedzi przedślubne

Artur Piotr Urbanowicz z parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Dziwiszowie i Ewa Futa z parafii p.w. Św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim – zapowiedź pierwsza

Zapowiedzi przedślubne

Paweł Chorągwicki z parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach i Daria Aleksandrowicz z parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Dziwiszowie – zapowiedź trzecia.

Katolickie Liceum Akademickie zaprasza.

.

Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza.

Dlaczego NIE dla in vitro. Rozmowa z bioetykiem ks. prof. Andrzejem Muszalą

OGŁOSZENIE

Informacja Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze na temat działań prewencyjnych, jakie Policja Jeleniogórska prowadzi w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, schorowanych, często samotnie mieszkających.
Działalność oszustów polega na wyłudzaniu pieniędzy od samotnie mieszkających starszych osób. Przestępcy po wybraniu ofiary dzwonią do niej i przedstawiają się jako ktoś z rodziny. Wyciągając do danej osoby jak najwięcej informacji o rodzinie, z kim mieszkają, gdzie przebywają członkowie rodziny, jakie posiadają oszczędności czy kosztowności. Następnie zmienionym głosem podając się za członka rodziny, który znajduje się w trudnej sytuacji rodzinnej, życiowej czy finansowej proszą o pomoc. Gdy domniemany członek rodziny ma się pojawić po pieniądze dzwonią, że nie może przyjechać ze względu np. chorobę, szpital, wyjazd. Ale w zamian przyślą zaufanego kolegę, który odbiera pieniądze i już więcej się nie pojawia. Czasami dzwonią jeszcze raz podając się za policję, która może złapać oszustów jeśli przekażą pieniądze. Informują, że przyślą „policjantów” w cywilnych ubraniach po pieniądze.
Jeśli staliśmy się ofiarami takiego oszusta lub ktoś do nas dzwonił podobnej sprawie prosimy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 albo powiadomić dzielnicowego.

informacja o Naprotechnologii

Organy Christiana Gottlieba Engelmanna z 1738 roku w kościele parafialnym w Dziwiszowie

Organy

Podczas oglądania strony można posłuchać muzyki organowej: Utwór: Salve Regina
Kompozytor: Luigi Pozzi (XVII w.)
Wykonanie: Julietta Gonzales - sopran
Marcin Armański - pozytyw szkatulny na organach Christiana Gottlieba Engelmanna z 1738 roku w kościele parafialnym w Dziwiszowie.

Konto parafialne

PKO BP S.A. I Odział w Jeleniej Górze
Nr 66102021240000820200930149

Adres strony internetowej naszej Parafii