Porządek Mszy św.:

Sakrament pokuty:
w każdy pierwszy piątek miesiąca
na bieżąco przed każdą mszą

08 III 2020

PARAFIA DZIWISZÓW

Dziś II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, obchodzimy w całym Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, których otoczmy naszą modlitwą. Przy wyjściu z kościoła składając ofiarę do puszek możemy wesprzeć Polskich Misjonarzy posługujących w Afryce,.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: DROGA KRZYŻOWA w piątki:

• CHROŚNICA – GODZINA 16.00
  • DZIWISZÓW – GODZINA 17.00
  • CZERNICA – GODZINA 18.30
GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedziele
  • CZERNICA – PO MSZY ŚW.O ODZINIE 12.15
  • DZIWISZÓW – GODZINIA 17.15

3. W czasie Wielkiego Postu ofiary składane na tacę w piątki przeznaczone będą na światło i kwiaty do Bożego Grobu oraz świąteczną dekorację kościoła.

4. Za tydzień III Niedziela miesiąca modlić się będziemy za dobrodziejów i ofiarodawców, taca przeznaczona na cele inwestycyjne,

5.Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziel i Gość Niedzielny.

Dlaczego NIE dla in vitro. Rozmowa z bioetykiem ks. prof. Andrzejem Muszalą

OGŁOSZENIE

Informacja Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze na temat działań prewencyjnych, jakie Policja Jeleniogórska prowadzi w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, schorowanych, często samotnie mieszkających.
Działalność oszustów polega na wyłudzaniu pieniędzy od samotnie mieszkających starszych osób. Przestępcy po wybraniu ofiary dzwonią do niej i przedstawiają się jako ktoś z rodziny. Wyciągając do danej osoby jak najwięcej informacji o rodzinie, z kim mieszkają, gdzie przebywają członkowie rodziny, jakie posiadają oszczędności czy kosztowności. Następnie zmienionym głosem podając się za członka rodziny, który znajduje się w trudnej sytuacji rodzinnej, życiowej czy finansowej proszą o pomoc. Gdy domniemany członek rodziny ma się pojawić po pieniądze dzwonią, że nie może przyjechać ze względu np. chorobę, szpital, wyjazd. Ale w zamian przyślą zaufanego kolegę, który odbiera pieniądze i już więcej się nie pojawia. Czasami dzwonią jeszcze raz podając się za policję, która może złapać oszustów jeśli przekażą pieniądze. Informują, że przyślą „policjantów” w cywilnych ubraniach po pieniądze.
Jeśli staliśmy się ofiarami takiego oszusta lub ktoś do nas dzwonił podobnej sprawie prosimy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 albo powiadomić dzielnicowego.

informacja o Naprotechnologii

Organy Christiana Gottlieba Engelmanna z 1738 roku w kościele parafialnym w Dziwiszowie

Organy

Konto parafialne