Porządek Mszy św.:

Sakrament pokuty:
w każdy pierwszy piątek miesiąca
na bieżąco przed każdą mszą

19 I 2020

PARAFIA DZIWISZÓW

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy w naszej modlitwie o braciach w wierze, prosząc Boga by rychło nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.

2. Dziś III niedziela miesiąca – modlimy się za Parafian, Dobrodziejów i Darczyńców naszej parafii. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele remontowe.

3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

4. TRWA WIZYTA DUSZPASTERSKA – DZIEKUJE ZA OTWARCIE WASZYCH DOMÓW, WSPÓLNĄ MODLITWĘ I ZATROSKANIE O NASZĄ WSPÓLNOTĘ PARAFIALNĄ.

5. PLAN KOLĘDY NA TYDZIEŃ OD 21 – 25 STYCZNIA

• WTOREK – DZIWISZÓW OD NUMERU 76 – 56 prawa strona idąc od pętli autobusowej
  • ŚRODA – DZIWISZÓW OD NUMERU 55 - 46
  • CZWARTEK – DZIWISÓW OD NUMERU 44 - 36
  • PIĄTEK - DZIWISZÓW OD NUMERU 108 - 123
  • SOBOTA – DZIWISZÓW OD NUMERU 125 – 142
  • WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ ROZPOCZYNAMY W TYGODNIU ODGODZINY15.30, A W SOBOTĘ OD GODZINY 10.00.

Dlaczego NIE dla in vitro. Rozmowa z bioetykiem ks. prof. Andrzejem Muszalą

OGŁOSZENIE

Informacja Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze na temat działań prewencyjnych, jakie Policja Jeleniogórska prowadzi w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, schorowanych, często samotnie mieszkających.
Działalność oszustów polega na wyłudzaniu pieniędzy od samotnie mieszkających starszych osób. Przestępcy po wybraniu ofiary dzwonią do niej i przedstawiają się jako ktoś z rodziny. Wyciągając do danej osoby jak najwięcej informacji o rodzinie, z kim mieszkają, gdzie przebywają członkowie rodziny, jakie posiadają oszczędności czy kosztowności. Następnie zmienionym głosem podając się za członka rodziny, który znajduje się w trudnej sytuacji rodzinnej, życiowej czy finansowej proszą o pomoc. Gdy domniemany członek rodziny ma się pojawić po pieniądze dzwonią, że nie może przyjechać ze względu np. chorobę, szpital, wyjazd. Ale w zamian przyślą zaufanego kolegę, który odbiera pieniądze i już więcej się nie pojawia. Czasami dzwonią jeszcze raz podając się za policję, która może złapać oszustów jeśli przekażą pieniądze. Informują, że przyślą „policjantów” w cywilnych ubraniach po pieniądze.
Jeśli staliśmy się ofiarami takiego oszusta lub ktoś do nas dzwonił podobnej sprawie prosimy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 albo powiadomić dzielnicowego.

informacja o Naprotechnologii

Organy Christiana Gottlieba Engelmanna z 1738 roku w kościele parafialnym w Dziwiszowie

Organy

Podczas oglądania strony można posłuchać muzyki organowej: Utwór: Salve Regina
Kompozytor: Luigi Pozzi (XVII w.)
Wykonanie: Julietta Gonzales - sopran
Marcin Armański - pozytyw szkatulny na organach Christiana Gottlieba Engelmanna z 1738 roku w kościele parafialnym w Dziwiszowie.

Konto parafialne

PKO BP S.A. I Odział w Jeleniej Górze
Nr 66102021240000820200930149

Adres strony internetowej naszej Parafii