Porządek Mszy św.:

Sakrament pokuty:
w każdy pierwszy piątek miesiąca
na bieżąco przed każdą mszą

XXVIII NIEDZIELA ZWYKLA

13X 2019

PARAFIA DZIWISZÓW

1. Dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jadwigi w Chrośnicy. Suma odpustowa o godzinie 13.00 na którą z całego serca zapraszam.
2. W Liturgii Kościoła obchodzimy:

• We wtorek św. Teresy od Jezusa
  • W środę sw. Jadwigi Śląskiej – GŁÓWNEJ PATRONKI ŚLĄSKA
  • W czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego
  • W piątek św. Łukasza Ewangelisty - święto
3. Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie chodźmy”. Po mszach św. swoją ofiarą wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej ale uboższej młodzieży.
4. W październiku w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Bożej – wypraszamy potrzebne łaski modląc się na różańcu.
  • Nabożeństwa różańcowe od wtorku do soboty po wieczornej mszy św.
  • W październiku nie będzie katechez liturgicznych dla dzieci i młodzieży – wszystkich zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Wpisane są one w formacje przygotowującą do sakramentów.
5. Za tydzień III Niedziela miesiąca. Modlimy się za Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej świątyni – taca przeznaczona na cele inwestycyjne.
6. Zbliża się miesiąc listopad szczególnie poświęcony pamięci modlitewnej za zmarłych bliskich naszemu sercu. Nabożeństwo za zmarłych będziemy celebrować od 2, 5, 6, 7, 8 i 9 listopada po wieczornej Mszy św.
7. Na stoliku przygotowane są karty wspominkowe. Wypełnione czytelnie z zaznaczeniem wybranego dnia tygodnia nożna będzie składać do przygotowanej skarbony. Ofiary składane podczas wypominek będą przeznaczone na remont ołtarza głównego naszej świątyni. Już dziś składam „Bóg zapłać „ za wszelka pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.
8. Spotkanie Rady parafialnej z Dziwiszowa we wtorek o godzinie 19.00 na plebanii w Czernicy. 9. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.

LITURGIA LISTOPADOWA W NASZYM KOŚCIELE

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 01.11.2019r.

9.30- Msza św.

17.30 – modlitwa za zmarłych z procesją na cmentarz

18.00 – Msza św.

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH 02.11.2019r

.
9.30 – Msza św. z procesją za zmarłych na cmentarz
17.30 – Nabożeństwo Wypominkowe
18.00 – Msza św.

NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE

02.11.2019 – g. 17.30
05.11.2019 – po Mszy św. wieczornej
06.11.2019 – po Mszy św. wieczornej
07.11.2019 – po Mszy św. wieczornej
08.11.2019 – po Mszy św. wieczornej
09.11.2019 – po Mszy św. wieczornej

Dlaczego NIE dla in vitro. Rozmowa z bioetykiem ks. prof. Andrzejem Muszalą

OGŁOSZENIE

Informacja Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze na temat działań prewencyjnych, jakie Policja Jeleniogórska prowadzi w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, schorowanych, często samotnie mieszkających.
Działalność oszustów polega na wyłudzaniu pieniędzy od samotnie mieszkających starszych osób. Przestępcy po wybraniu ofiary dzwonią do niej i przedstawiają się jako ktoś z rodziny. Wyciągając do danej osoby jak najwięcej informacji o rodzinie, z kim mieszkają, gdzie przebywają członkowie rodziny, jakie posiadają oszczędności czy kosztowności. Następnie zmienionym głosem podając się za członka rodziny, który znajduje się w trudnej sytuacji rodzinnej, życiowej czy finansowej proszą o pomoc. Gdy domniemany członek rodziny ma się pojawić po pieniądze dzwonią, że nie może przyjechać ze względu np. chorobę, szpital, wyjazd. Ale w zamian przyślą zaufanego kolegę, który odbiera pieniądze i już więcej się nie pojawia. Czasami dzwonią jeszcze raz podając się za policję, która może złapać oszustów jeśli przekażą pieniądze. Informują, że przyślą „policjantów” w cywilnych ubraniach po pieniądze.
Jeśli staliśmy się ofiarami takiego oszusta lub ktoś do nas dzwonił podobnej sprawie prosimy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 albo powiadomić dzielnicowego.

informacja o Naprotechnologii

Organy Christiana Gottlieba Engelmanna z 1738 roku w kościele parafialnym w Dziwiszowie

Organy

Podczas oglądania strony można posłuchać muzyki organowej: Utwór: Salve Regina
Kompozytor: Luigi Pozzi (XVII w.)
Wykonanie: Julietta Gonzales - sopran
Marcin Armański - pozytyw szkatulny na organach Christiana Gottlieba Engelmanna z 1738 roku w kościele parafialnym w Dziwiszowie.

Konto parafialne

PKO BP S.A. I Odział w Jeleniej Górze
Nr 66102021240000820200930149

Adres strony internetowej naszej Parafii