Porządek Mszy św.:

W lipcu i sierpniu
Msze św. o godz. 8.30 i 12.45
Sakrament pokuty:
w każdy pierwszy piątek miesiąca
na bieżąco przed każdą mszą

14.04.2019 r.

• Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, rozpoczyna się Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana, Msze św. o godz. 9.00 i 12.00, na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm a o godz. 12.00 procesja z palmami do kościoła, możemy nabyć paschaliki Caritas w cenie 6 zł. w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. O godz. 16.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Dzieci i młodzież otrzymują ziarno jako pamiątkę uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
  • W tygodniu: w Wielką Środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00; od Wielkiego Czwartku rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego – porządek obchodów Paschy Chrystusa znajduje się w gablocie obok kościoła i na parafialnej stronie internetowej pod ogłoszeniami. W każdym dniu Triduum o godz. 13.00 spotkanie w kościele w celu przygotowania liturgii, zapraszam obowiązkowo kandydatów do Bierzmowania z klas VI, VII, VIII i III gimnazjum oraz wszystkich pragnących pomóc w przeżywaniu tych Świętych Dni.
  • Kancelaria parafialna czynna w Wielką Środę po wieczornej Mszy św., w sprawach pilnych i losowych, proszę dzwonić na telefon 512 244 518.
  • Dziękuję za składane systematycznie ofiary od każdego domu na cele remontowe kościoła –10 zł. miesięcznie, budowę Domu Parafialnego – 20 zł. miesięcznie i sprzątanie kościoła – 5 zł. miesięcznie.
  • Do nabycia prasa katolicka.
  • Życzę błogosławionego tygodnia, pozdrawiam Jubilatów, Solenizantów i ogarniam pamięcią modlitewną.

Zapowiedzi przedślubne

Dawide del Moro z parafii p.w. Św. Jana na Lateranie w Rzymie i Monika Sandra Tuta z parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Dziwiszowie – zapowiedź druga.

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek 18.04.2019r.

godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

• adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00

Wielki Piątek 18.04.2019 r.

godz. 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

godz. 17.15 Droga Krzyżowa

godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej

• adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 22.00 i spowiedź św.

Wielka Sobota 20.04.2019 r.

godz. 11.30 Poświęcenie pokarmów (Dziwiszów nr 87)

godz. 12.00 Poświęcenie pokarmów (w kościele)

godz. 12.30 Poświęcenie pokarmów (przy Chatce Niedźwiadka)

godz. 18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim i różaniec

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Wigilia Paschalna

godz. 21.00 Liturgia Wigilii Paschalnej i procesja rezurekcyjna

Zmartwychwstanie Pańskie 21.04.2019 r.

godz. 9.00 Msza św.

godz. 12.00 Msza św.

ZAKOŃCZENIE TRIDUUM PASCHALNEGO

II Dzień Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego 22.04.2019 r.

godz. 9.00 Msza św.

godz. 12.00 Msza św.

DRODZY PARAFIANIE

Podczas poświęcenia pokarmów będzie można złożyć ofiary na tacę z przeznaczeniem na budowę Domu Parafialnego /plebanii/ - Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

Przynosimy również puszki Caritas z jałmużną wielkopostną.

ZAPROSZENIE

Pani minister Marzena Machałek serdecznie zaprasza na EKUMENICZNY KONCERT WIELKOPOSTNY, który odbędzie się 14 kwietnia/ niedziela/ o godz. 19.15 w Bazylice Mniejszej pw. Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. Wykonana zostanie Pasja wg Św. Mateusza - monumentalne dzieło muzyczne z udziałem kilkudziesięciu wykonawców, orkiestry, chóru mieszanego oraz solistów. Wstęp wolny.

Katolickie Liceum Akademickie zaprasza.

.

Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza.

Dlaczego NIE dla in vitro. Rozmowa z bioetykiem ks. prof. Andrzejem Muszalą

OGŁOSZENIE

Informacja Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze na temat działań prewencyjnych, jakie Policja Jeleniogórska prowadzi w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, schorowanych, często samotnie mieszkających.
Działalność oszustów polega na wyłudzaniu pieniędzy od samotnie mieszkających starszych osób. Przestępcy po wybraniu ofiary dzwonią do niej i przedstawiają się jako ktoś z rodziny. Wyciągając do danej osoby jak najwięcej informacji o rodzinie, z kim mieszkają, gdzie przebywają członkowie rodziny, jakie posiadają oszczędności czy kosztowności. Następnie zmienionym głosem podając się za członka rodziny, który znajduje się w trudnej sytuacji rodzinnej, życiowej czy finansowej proszą o pomoc. Gdy domniemany członek rodziny ma się pojawić po pieniądze dzwonią, że nie może przyjechać ze względu np. chorobę, szpital, wyjazd. Ale w zamian przyślą zaufanego kolegę, który odbiera pieniądze i już więcej się nie pojawia. Czasami dzwonią jeszcze raz podając się za policję, która może złapać oszustów jeśli przekażą pieniądze. Informują, że przyślą „policjantów” w cywilnych ubraniach po pieniądze.
Jeśli staliśmy się ofiarami takiego oszusta lub ktoś do nas dzwonił podobnej sprawie prosimy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 albo powiadomić dzielnicowego.

informacja o Naprotechnologii

Organy Christiana Gottlieba Engelmanna z 1738 roku w kościele parafialnym w Dziwiszowie

Organy

Podczas oglądania strony można posłuchać muzyki organowej: Utwór: Salve Regina
Kompozytor: Luigi Pozzi (XVII w.)
Wykonanie: Julietta Gonzales - sopran
Marcin Armański - pozytyw szkatulny na organach Christiana Gottlieba Engelmanna z 1738 roku w kościele parafialnym w Dziwiszowie.

Konto parafialne

PKO BP S.A. I Odział w Jeleniej Górze
Nr 66102021240000820200930149

Adres strony internetowej naszej Parafii