Porządek Mszy św.:

Dni powszednie
16:30
Niedziele i święta
9:30, 18:00
Sakrament pokuty:
w każdy pierwszy piątek miesiąca
na bieżąco przed każdą mszą

Informacja


17 wrzesień 2017r.

W dniu 17.09.2017 r. o godz. 12.00 została odprawiona uroczysta Dożynkowa Msza św. dziękczynna za zebrane dary i owoce całorocznej pracy rolników. Zgromadzeni wierni wraz z księżmi podziękowali za obfite plony. Zapraszamy do galerii

Dzień Papieski w Dziwiszowie.

Dnia 22 października w świetlicy wiejskiej 157 odbyła się uroczystość upamiętniająca życie Jana Pawła II. Wspólne śpiewanie z mieszkańcami prowadził zespół „Dziwiszowianki” z zaprzyjaźnionym zespołem „Sybiraczki i Kresowianie”. Na organach i akordeonie przygrywał Pan Marian Banach. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy śpiewach pieśni kościelnych i piosenek biesiadnych i pysznym torcie upieczonym przez Panią Marię Aleksandrowicz. Odbył się konkurs o życiu Jana Pawła II. Okazało się, Ze uczestnicy konkursu bardzo dobrze znają życie Papieża z polski. Przy pożegnaniu zadowoleni mieszkańcy umówili się na kolejne spotkanie „Śpiewanie kolęd”, na które Rada sołecka Dziwiszów serdecznie zaprasza.

Dzień Seniora w Dziwiszowie.

W dniu 10 września na Sali Domu Ludowego odbyło sie spotkanie z okazji “Dnia Seniora”, zorganizowane przez Radę Sołecką, Radnych i Sołtysa wsi Dziwiszów.
Gościliśmy Starostę Powiatu Jeleniogórskiego Panią Annę Konieczyńską, Przewodniczącego Rady Gminy Jeżów Sudecki Pana Wacława Lesika, Proboszcza Parafii ks. Krzysztofa Słotwińskiego oraz przybyłych Seniorów. Odbyły się występy zespołów - "Dziwiszowianki", "Sybiraczki i Kresowianie".
Były śpiewy piosenek biesiadnych do których przygrywał Pan Marian Banach.
Podziwialiśmy pokaz tańca towarzyskiego Weroniki i Dominika.
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy pysznym torcie z piekarni od Pana Mrugały.
Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych z licznymi konkursami i tańcami.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu imprezy: Panu Wójtowi Gminy Edwardowi Dudkowi za sponsorowanie torta, Pani Poseł Zofii Czernow za szampany, Karkonoskiemu Centrum Gospodarki Odpadami za pomoc w nagłośnieniu sali, oraz Przyjaciołom Rady Sołeckiej - Monice, Bogumile, Barbarze, Ewie, Edycie, Urszuli, Beacie, Janowi, Marianowi, Romanowi, Zdzisławowi oraz dzieciom Julii i Lenie, za pomoc w organizacji spotkania.
Przewodnicząca Rady Sołeckiej K. Wójcik
„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

21 czerwiec 2016r.

W dniu 21.06.2016 r.w naszym kościele odbyło się Bierzmowanie - zapraszamy do galerii

03 maj 2016r.

03.05.2016 r. - Msza św. z okazji Dnia Strażaka - zapraszamy do galerii

Zabytkowy zegar w Dziwiszowie.

Zabytkowy zegar na kościele p.w. św. Wawrzyńca w Dziwiszowie odzyskał swój dawny blask. Zegar z 1800 roku odnaleziono w 2014 roku podczas remontu wieży kościelnej. Został wykonany przez trzech braci zegarmistrzów Magwoloow. Z inicjatywy Radnego Kazimierza Lewaszkiewicza – Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Jeżów Sudecki, wspólnie z druhami OSP Dziwiszów, zegar został wyczyszczony i postawiony na stojaku.
Wtedy postanowiono, że zegar trzeba uruchomić.
Od tego pomysłu minęły dwa lata, podczas których Pan Kazimierz zbierał środki na renowację i dzięki życzliwości darczyńców uzbierał potrzebną kwotę w wysokości 29 tys. zł. W marcu 2016 roku zegar został ponownie zamontowany na wieży, a W Święta Wielkanocne po raz pierwszy można było usłyszeć bicie zegara.
Zostały założone dwie tarcze zegarowe o średnicy 140 cm (repliki tarcz z 1800 roku) z cyframi rzymskimi na cyferblacie, które zostały pokryte 24 karatowym złotem. Jest to najstarszy jednowskazówkowy zegar na Dolnym Śląsku.
Inicjatywa Radnego i mieszkańców Dziwiszowa wzbudziła bardzo duże zainteresowanie mediów, ukazało się wiele artykułów na temat zegara, przez co Dziwiszów zyskał dodatkowy atut jako miejscowość turystyczna, w której można również zwiedzić zabytki, skorzystać z oferty Łysej Góry w sezonie zimowym i letnim, zatrzymać się na dłużej i skorzystać z bogatej oferty miejsc noclegowych w gospodarstwach agroturystycznych.
Na pewno inicjatywa Pana Kazimierza wpisze się na stałe w historię miejscowości.
Gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w realizacji tego zamierzenia.


04 październik 2015r.

W dniu 04.10.2015 r.w naszym kościele odbyła się promocja Światowych Dni Młodzieży - KRAKÓW 2016. Zapraszamy do galerii

27 wrzesień 2015r.

W dniu 27.09.2015 r. o godz. 12.00 została odprawiona uroczysta Dożynkowa Msza św. dziękczynna za zebrane dary i owoce całorocznej pracy rolników. Zgromadzeni wierni wraz z księżmi podziękowali za obfite plony. Zapraszamy do galerii

Peregrynacja obrazu Św. Józefa

"W dniach 7 - 10.06.2015 r. gościliśmy w naszej parafii obraz Św. Józefa, który peregrynował po parafiach Diecezji Legnickiej. W przeżywaniu tego wydarzenia pomagał nam redemptorysta o. Marcin Gacek z Barda Śl. Zapraszamy do galerii"

Dwie nowe galerie zdjęć

"Zapraszamy do obejrzenia dwóch galerii zdjęć z wydarzeń, jakie odbyły się w naszej parafii tj. "Dzień Strażaka" i I Komunia Święta"

26 kwietnia 2015r.

26 kwietnia 2015 r. odbyła się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę w Częstochowie. Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki kompanii honorowych i pocztów sztandarowych PSP i OSP oraz orkiestr OSP na Placu Wł. Biegańskiego. Następnie prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu został złożony meldunek oraz nastąpił przegląd pododdziałów. W uroczystościach wzięła także udział minister Teresa Piotrowska
Ważnym punktem uroczystości było zasadzenie „Dębu Wdzięczności” przez prezydenta RP razem z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Formacji Pożarniczych. Potem nastąpił wymarsz wszystkich zgromadzonych na Jasną Górę. Na miejscu do zebranych zwrócił się prezydent RP Bronisław Komorowski. Później uczestnicy wzięli udział w mszy św., która odbyła się na Błoniach Jasnogórskich.
W uroczystościach udział wzięli: prezydent RP; posłowie i senatorowie, w tym przedstawiciele Poselskiego i Senackiego Zespołu Strażaków; minister spraw wewnętrznych; przedstawiciele ministerstw i urzędów centralnych; kierownictwo Komendy Głównej PSP; komendanci wojewódzcy i szkół PSP; władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przedstawiciele duchowieństwa.
Pierwsza Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę odbyła się w 1939 r., kolejne miały miejsce w latach: 1991, 1992 oraz 1999. Od 2005 r. jasnogórskie pielgrzymki organizowane są co pięć lat. 5 lat temy nasza jednostka uczestniczyła w pielgrzymce. Podobnie i w tym roku pełny autobus ze strażakami z OSP Dziwiszów i ich rodzinami uczestniczyli w tej podniosłej uroczystości. Zapraszamy do galerii.
26 marca 2015r.

Nasza Parafia w ciągu ośmiu lat istnienia przeżywała niedawno drugą wizytację kanoniczną Ks. Biskupa. 26 marca 2015 r. odwiedził nas Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski, wizytacja przebiegła w następującym porządku:

PLAN WIZYTACJI KANONICZNEJ
KS. BISKUPA Zbigniewa Kiernikowskiego
DZIWISZÓW 26.03.2015 r.

GODZ. 15.30 Modlitwa na cmentarzu w Dziwiszowie z udziałem wiernych
GODZ. 15.45 Spotkanie z rodziną i osobami chorymi /Dziwiszów nr 200/
GODZ. 16.15 Spotkanie z przedstawicielami grup parafialnych /nowa remiza strażacka/
GODZ. 17.00 Spotkanie z Radą parafialną /nowa remiza strażacka/
GODZ. 18.00 Msza św. z powitaniem kanonicznym i sprawozdaniem – po Mszy św. spotkanie z młodzieżą i dziećmi /kościół/
ok. godz. 20.00 Kolacja /Dziwiszów nr 23 „Złotucha”
ok. godz. 21.00 Kancelaria i rozmowa z proboszczem /dawna szkoła – Dziwiszów nr 157/
14 luty 2015r.

14 lutego 2015 roku w dniu liturgicznego obchodu święta świętych Cyryla i Metodego w Sulikowie odbyły się VIII Mistrzostwa Służby Liturgicznej i Księży Diecezji Legnickiej w Tenisa Stołowego.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą w kościele parafialnym. Ks. Przemysław Durkalec – Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej, wygłosił homilię, w której podkreślał, że stawiając sobie wysokie cele w sporcie i w życiu duchowym, należy nauczyć się przegrywać. Kaznodzieja zachęcał, aby dobrze przeżyć zbliżający się Wielki Post poprzez odkrywanie wielkiej łaski Bożego miłosierdzia, która jest źródłem mocy w naszych słabościach. Na zakończenie liturgii uczestnicy powierzyli się wstawiennictwu swojego patrona – św. Dominika Savio, oddając cześć jego relikwiom.
Po zakończeniu mszy św. uczestnicy udali się na halę sportową Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sulikowie. Po powitaniu i przedstawieniu gospodarzy oraz organizatorów, rozpoczęła się zacięta rywalizacja. Nad przebiegiem turnieju czuwał ks. Marek Kurzawa – Diecezjalny Duszpasterz Sportowców. Dzięki wielkiej życzliwości miejscowych księży i parafian, lokalnych władz samorządowych oraz dyrekcji i pracowników szkoły, już po raz czwarty spotkanie mogło odbyć się w Sulikowie. Nad mistrzostwami patronat honorowy objęli: J. E. Ks. Bp Zbigniew Kiernikowski, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński i Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński. Patronat medialny zapewnił katolicki tygodnik Gość Niedzielny i portal informacyjny zgorzelec.info. Dzięki zaangażowaniu powiatu zgorzeleckiego, Gminy Sulików oraz Firmy Usługowo -Transposrtowo - Handlowej Old Trans, zwycięzcy mogli cieszyć się nagrodami a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe gadżety.
W mistrzostwach udział wzięły 83 osoby: 20 uczniów szkoły podstawowej, 23 gimnazjalistów, 11 przedstawicieli szkoły ponadgimnazjalnej oraz 7 księży, 1 kleryk i 1 akolita świecki. Zwycięzcami tegorocznego turnieju, którzy zdobyli Puchar Biskupa Legnickiego, zostali w kat. szkół podstawowych: Goleński Adam – parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu; w kat gimnazjum: Goleński Jan – parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu; w kat. szkół ponadgimnazjalnych: Michał Mackiewicz – parafia św. Wawrzyńca w Dziwiszowie; natomiast w kategorii księży: ks. Marek Kurzawa – proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Lubaniu – Uniegoszczy.


04 października 2014r.

W sobotę 4 października o godz. 8:30 dwudziestoosobowa grupa naszych parafian wraz z ks. proboszczem udała się do Krzeszowskiego sanktuarium w ramach diecezjalnej pielgrzymki żywego różańca pod hasłem" Różaniec maryjna szkoła życia. Jako pierwszy zabrał glos kustosz ks. Marian Kopko wygłaszając referat dotyczący zasad i potrzeby odmawiania i rozważania tajemnic różańca. Następnie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie wszyscy pielgrzymi o godz.10:30 wspólnie odmówili modlitwę różańcową. O godz.12:00 eucharystii przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Oczywiście nie zabrakło bp. Sefana Cichego. W homilii został poruszony temat znaczenia modlitwy różańcowej.
Zapraszamy do galerii

20 wrzesień 2014r.

W dniu 20.09.2014 r. o godz. 18.00 została odprawiona uroczysta Dożynkowa Msza św. dziękczynna za zebrane dary i owoce całorocznej pracy rolników. Zgromadzeni wierni wraz z księżmi podziękowali za obfite plony.


06 wrzesień 2014r.

W dniu 06.09.2014 r. o godz. 16.00 odbyła się uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp Marek Mendyk. Rodzice młodzieży i jednocześnie przedstawiciele parafii, powitali Ks. Biskupa. Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 11 młodych ludzi z naszej parafii. Mszę św. z Ks. Biskupem koncelebrowali Ks. Stanisław Bakes - proboszcz parafi Św. Wojciecha w Jeleniej Górze i Ks. Krzysztof Słotwiński - proboszcz tutejszej parafii. W uroczystości wzięli udział Księża Proboszczowie z okolicznych parafii dekanatu oraz przybyli Goście i Parafianie.
Bierzmowani wobec Ks. Biskupa i zebranych w kościele wyrazili swoje pragnienie: "aby Duch Święty, którego otrzymają, umocnił ich do mężnego wyznawania wiary, bronienia jej i postępowania według jej zasad". Młodzież wypowiedziała swoje podziękowania za przygotowanie i udział w tej uroczystości. Na koniec Ks. Biskup pobłogosławił Bierzmowanych i wszystkich zebranych. Bierzmowani, wspólnie z Ks. Biskupem i księżmi, zrobili pamiątkową fotografię.


10 sierpnień 2014r.

W dniu 10.08.2014 r. odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, patrona kościoła i parafii w Dziwiszowie. To już siódmy odpust od dnia utworzenia parafii. Sumie odpustowej o godz. 13.00 przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Prałat Tadeusz Jurek, były proboszcz parafii w Chojnowie, dziekan tamtejszego dekanatu i długoletni duszpasterz rolników a obecnie emeryt, przebywający w Domu Księży Emerytów w Legnicy. Mszę św. koncelebrowali: Ks. Bogdan Klinkowski, wikariusz parafii p.w. Sw. Wojciecha i kapelan szpitala w Jeleniej Górze oraz Ks. Krzysztof Cipior, student KUL, sędzia Sądu Kościelnego w Legnicy, pochodzący z Dziwiszowa. W uroczystości wzięli udział: Ks. Kan. Dr Krzysztof Kowalczyk - proboszcz parafii p.w. Św. Jana Ap. i Ew. w Jeleniej Górze i dziekan Dekanatu, Ks. Józef Kłak - emeryt, zastępujący proboszcza w Maciejowej, Ks. Kan Eugeniusz Jacyszyn - proboszcz z Radomierza, Ks. Andrzej Spelak - proboszcz z Wojanowa, kustosz sanktuarium w Dąbrowicy i wicedziekan Dekanatu, Ks. Piotr Suska - proboszcz z Janowic Wielkich, Ks. Łukasz Pawłowski - wikariusz parafii p.w. Św. Jana Ap. i Ew. w Jeleniej Górze, S. Sylwia Telega ze Zgromadzenia Sióst Serca Jezusowego we Wrocławiu, pochodząca z Dziwiszowa, Br. Wiesław Stańczyk SchP z parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze, pochodzący z Janowic Wielkich. W liturgii pomagał lektor Błażej Jędras z Woli, przebywający na wakacjach u babci w Dziwiszowie. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Jeżów Sudecki Edward Dudek z małżonką. Dziękujemy za obecność i modlitwę Gościom i Parafianom, Pani Danucie Kamińskiej za dekoracje kościoła, Panu Sławomirowi Mackiewicz za relację medialną z uroczystości, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła i uroczystości odpustowej składamy serdeczne podziękowania.


18 maja 2014r.

18 maja w naszym kościele dzieci z Dziwiszowa przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystą mszę celebrował nasz proboszcz ks. Krzysztof Słotwiński.

07 czerwca 2014r.

Dnia 7 czerwca 2014 roku odbył się Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Dziwiszowie roczników 1936-1955r. Inicjatorem oraz głównym organizatorem uroczystości był p .Kazimierz Lewaszkiewicz. Przygotowania rozpoczęto od powołania komitetu organizacyjnego. W prace zaangażowało się wiele osób. W uroczystości wzięli udział przede wszystkim licznie przybyli absolwenci i grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Początkiem spotkania była uroczysta Msza św. w intencji żyjących i zmarłych absolwentów oraz nauczycieli . Całość uświetnił p. Ryszard Krupa koncertem organowym. Następnie uczestnicy zwiedzili pomieszczenia byłej szkoły , gdzie zgromadzono stare fotografie z lat szkolnych. Był też czas na osobiste powitania i wspomnienia. Później wszyscy udali się do Sali Domu Ludowego, w którym odbyło się oficjalne powitanie gości. Wzniesiono toast lampką szampana, serdeczne słowa do absolwentów skierowała p. Eulalia Biardzka –nauczycielka matematyki, a grono pedagogiczne powitał p. Kazimierz Lewaszkiewicz. Pobyt uczestników uświetnił zespól „Barthez” . Miłych wrażeń dostarczył występ zespołu „Dziwiszowianki” i para taneczna dzieci. Ze wzruszenia wysłuchano pięknego śpiewu Klaudii Kwiecińskiej. Zabawa przebiegła w przemiłej atmosferze. Uczestnicy złożyli gorące podziękowania na ręce p. Kazimierza Lewaszkiewicza.
Organizatorzy imprezy dziękują: p. Wójtowi Gminy w Jeżowie Sudeckim. Radzie Sołeckiej w Dziwiszowie za wsparcia finansowe oraz gronu osób , które dekorowały salę, i paniom z kuchni za przepyszne dania i obfite stoły, a także wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji imprezy i stworzenia przemiłej atmosfery.
Komitet organizacyjny

04 maja 2014r.

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka - święto strażaków. Od 2003 roku w Polsce Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe. Dzień Strażaka nie jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu świętuje zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna. W naszej parafi strażacy wzięli udział w porannej mszy św. którą celebrował Ks. Krzysztof Cipior z udziałem Ks. Proboszcza Krzysztofa Słotwińskiego. Zdjęcia z mszy można zobaczyć w galerii.

9 lutego 2014r.

"W niedzielę 9. lutego w parafialnej Mszy Św. uczestniczyły rodziny Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło - Życie rejonu Jelenia Góra, wspólnoty, która gromadzi 100 osób. Za rozwój tej wspólnoty małżeńsko - rodzinnej odpowiada para rejonowa - Barbara i Józef Rypińscy z Jeleniej Góry. W Eucharystii uczestniczyła także para diecezjalna - Jolanta i Jarosław Bochyńscy z Piechowic, odpowiedzialni za Domowy Kościół w diecezji legnickiej.
Rodziny dziękowały Panu Bogu za dar Domowego Kościoła i sobie wzajemnie za tworzenie rodzinnej atmosfery i troski o wzrost formacji duchowej i międzyludzkiej. Członkowie Domowego Kościoła podjęli służbę przy ołtarzu, ubogacając niedzielną liturgię. Świadectwo o tym, w jaki sposób uczestnictwo w Oazie Rodzin wpływa na życie małżeńskie i rodzinne wygłosili Barbara i Józef Rypińscy oraz Dorota i Zbyszek Klinowie z naszej parafii (od 13 lat są w Domowym Kościele) .Spotkanie zakończyła radosna agapa w pensjonacie 'Koniador", gdzie przy słodkim poczęstunku śpiewano oazowe piosenki. Słowa serdecznych podziękowań kierujemy pod adresem ks.proboszcza Krzysztofa Słotwińskiego".


8 lutego 2014r.

8 lutego 2014r. w sali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie odbyły się VII Mistrzostwa Tenisa Stołowego Diecezji Legnickiej. Nad wydarzeniem objął patronat Biskup Legnicki Stefan Cichy. Turniej rozpoczął się Mszą świętą sprawowaną w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie, po której wszyscy uczestnicy przeszli do hali sportowej gdzie odbył się cały turniej. Zawodnicy rozgrywali mecze w następujących grupach wiekowych: szkoła ponadgimnazjalna, gimnazjum i szkoła podstawowa. Księża natomiast podzieleni zostali na dwie grupy: do 45 roku życia i od 45 wzwyż. Turniej rozgrywany był zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych naszą parafię reprezentował Michał Mackiewicz, który zajął II miejsce. Gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy powodzenia w następnych rozgrywkach.


05.10.2013

Dnia 05.10.2013 r. odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka „Żywego” różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, w której uczestniczyło 25 członkiń wraz z opiekunem ks. proboszczem Krzysztofem Słotwińskim z Dziwiszowa. Przed uroczystą Mszą św. trwała Adoracja najświętszego sakramentu połączona z modlitwą różańcową. Punktem kulminacyjnym był program słowno-muzyczny poświęcony kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Błogosławionemu Janowi Pawłowi II. O godz. 1200 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa pomocniczego Marka Mendyka z udziałem księży z poszczególnych parafii. Kazanie Wygłosił ks. Biskup z Diecezji G?rlitz zaproszony przez ks. Biskupa Stefana Cichego. Po Eucharystii ks. Kustosz Marian Kopko zaprosił wszystkich uczestników tegorocznej pielgrzymki na polowy gorący poczęstunek, po nim wróciliśmy bardziej uduchowieni, umocnieni wiarą i modlitwą, silni i szczęśliwi do domów.

21.09.2013 r.

W sobotę 21.09.2013 r. w naszej parafi odybyła się msza dożynkowa. Uczestniczyli w niej rolnicy, działkowicze i wszyscy związani z pracą na roli. Tradycyjnie za otrzymane łaski i plony dziękowano Panu Bogu a msza święta dożynkowa była tego wyrazem. Rolnicy złóżyli dary i modlili się aby nikomu nie zabrakło pożywienia. Aby Pan Wspomagał swoją łaską wszystkich pracujących na roli. Mszy św. dożynkowej przewodniczył Ks. Kan. Władysław Sanak a dekoracje zostały przygotowane pod kierownictwem Pani Danuty Kamińskiej. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości, na czele z Panem Sołtysem Wojciechem Szymańskim, składamy serdeczne Bóg zapłać.

16 lutego 2013

16 lutego 2013 roku w Sulikowie zgromadzili się przedstawiciele z ponad 20 parafii naszej diecezji na VI Mistrzostwach Tenisa Stołowego Diecezji Legnickiej. Mistrzostwa rozpoczęły się Eucharystią. w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie wszyscy udali się na hale sportową. Nad przebiegiem turnieju wraz z zawodowym sędzią czuwał współorganizator ks. Marek Kurzawa – Diecezjalny Duszpasterz Sportowców. Nad mistrzostwami patronat honorowy objęli: J. E. Ks. Bp Stefan Cichy, Starosta Powiatu Zgorzeleckiego Pan Artur Bieliński i Wójt Gminy Sulików Pan Robert Starzyński. Patronat medialny zapewnił katolicki tygodnik „Gość Niedzielny” i portal informacyjny „Zgorzelec Info”. Po wyczerpujących, kilkugodzinnych zmaganiach na podium stanęli:
Szkoła Podstawowa:
1. Goleński Jan – parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu
2. Goleński Adam – parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu
3. Stachowski Bartosz – parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sulikowie
Gimnazjum:
1.Mackiewicz Michał – parafia pw. św. Wawrzyńca w Dziwiszowie
2. Tłusty Dawid – parafia pw. Nawiedzenia NMP w Mściwojowie
3. Kałuziński Wojciech – parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wojcieszowie
Szkoła Ponadgimnazjalna:
1. Sandecki Arkadiusz – parafia pw. Św. Trójcy w Lubaniu
2. Anczewski Andrzej – parafia pw. Nawiedzenia NMP w Mściwojowie
3. Bochenek Adrian – parafia pw. Nawiedzenia NMP w Mściwojowie
Księża:
1. Ks. Ludwik Solecki – parafia pw. św. Augustyna w Ciechanowicach
2. Ks. Marek Kurzawa – parafia pw. Narodzenia NMP w Lubaniu – Uniegoszczy
3. O. Marek Mycek OFM – parafia pw. św. Jana Chrzciciela w LegnicyStrona główna